III Konferencja

Sytuacja zawodowa nauczycieli i instytucji szkoły w okresie pandemii.

Kobieta z maską na twarzy

Teatr życia szkolnego, to dwie grupy głównych aktorów, Uczniowie, którym poświęciliśmy grudniową konferencję i Nauczyciele, których chcielibyśmy sportretować podczas marcowej konferencji. Interesującym dla nas jest uzyskanie informacji badawczych z realizowanych badań, które poświęcone były Nauczycielom w czasie zarazy SARS COVID-2.

Zadając po raz kolejny pytanie: ”Co z nami zrobiła pandemia?”, kierujemy je ku środowisku nauczycielskiemu, by podzielić się wynikami badań o tym jak sobie dawali lub nie dawali rady ze zdalnością w nauczaniu; co w tym procesie dydaktycznym było zaletą, co wadą, jakie są tego konsekwencje dla samych nauczycieli, dla przedmiotów nauczania, dla ucznia jako odbiorcy treści, w relacjach z rodzicami, autopercepcji samych nauczycieli jako osób i jako grupy zawodowej.

W końcu skonfrontujemy się z pytaniami o zarządzanie placówkami w sytuacji kryzysu, o rolę dyrektora instytucji, na którego spada decyzja o wyborze wariantu nauczania i zarządzania placówką w sytuacji rozbieżnych interesów poszczególnych grup beneficjentów i partycypantów instytucji szkoły.

Niechybnie także staniemy wobec pytania: Czy nauczycielstwo polskie zdało egzamin w trudnym czasie pandemii z etosowego podejścia do zawodu i swojego posłannictwa?

Filmy z konferencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencje

IV Konferencja

II Konferencja

I Konferencja

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?