II Konferencja

Zachowania i postawy dzieci i młodzieży w konsekwencji zdalnego nauczania.

Dziewczynka z maską na twarzy

Głównym aktorem życia szkolnego jest Uczeń. Znalazł się on w okresie pandemii w szczególnej sytuacji socjalizacyjno-wychowawczo-dydaktycznej. Oglądowi tej szczególnej sytuacji jest dedykowana nasza kolejna konferencja, podczas której pytanie: ”co z nami zrobiła pandemia”, uszczegółowimy w: „Co z naszymi uczniami zrobiła pandemia?”

Pytanie to odnosi się zarówno do ich zachowań jak i postaw, dotyka perspektywy osobniczej autopercepcji, indywidualnego doświadczania wszelkich zawiłości czasu zarazy, jak i relacji wspólnotowej: wobec rówieśników, nauczycieli, rodzeństwa, rodziców, instytucji szkoły. Zapraszam wszystkich badaczy, których badania skoncentrowane były na Uczniu, na jej/jego konfrontowaniu się z nową sytuacją jaką wyznaczyła pandemia: zdalnego nauczania i wynikających z tego konsekwencji. Intencją pomysłodawców konferencji jest opisanie uczniów jak najszerzej, w różnych obszarach ich aktywności w czasie pandemii ale także próba przedstawienia rekomendacji, co w konsekwencji stawianych diagnoz można zrobić, by dostrzeżone problemy rozwiązać.

Filmy z konferencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencje

III Konferencja

IV Konferencja

I Konferencja

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?