Zakończyliśmy zasadniczą fazę badań

Rodzice uczą dzieci w domu

W ostatnich dniach zakończyliśmy zasadniczą fazę badań społecznych realizowanych w ramach naszego projektu. Przez ostatnie miesiące nasi badacze odwiedzali szkoły podstawowe, szkoły branżowe oraz technika i licea. Prowadziliśmy badania także w szkołach specjalnych. Oprócz tego zrealizowaliśmy ankietę w ramach badań ilościowych z uczniami, nauczycielami i rodzicami.

W sumie, w wyniku realizacji całych badań, udało się uzyskać ponad 14 tysięcy w pełni wypełnionych ankiet, kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów indywidualnych z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i szkolnymi psychologami, w czasie których poznawaliśmy perspektywę jednostkową na otaczającą respondentów rzeczywistość, a także prawie 100 Zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI) z rodzicami i uczniami powyżej 13 r.ż.

Oprócz tego, przeprowadziliśmy analizę dokumentów zastanych – krajowych wytycznych urzędowych i zaleceń szkolnych na najniższym poziomie. Ponadto, udało nam się wraz z respondentami wytworzyć i zanalizować „Pamiętniki dyrektorów z czasów pandemii”.

W tej chwili rozpoczynamy analizę zebranego materiału badawczego i przygotowujemy się do czekającej nas konferencji. O szczegółach i wynikach będziemy informować wkrótce.

Artykuły

Cykl konferencji rozpoczęty

Rozpoczynamy główny etap badań

W najbliższych dniach członkowie naszego zespołu ruszają w teren, aby zrealizować...

Zakończyliśmy etap badań pilotażowych

W ramach realizacji naszego projektu zakończyliśmy etap badań pilotażowych...

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?