Zakończyliśmy zasadniczą fazę badań
30.06.2021
30.06.2021
W ostatnich dniach zakończyliśmy zasadniczą fazę badań społecznych realizowanych w ramach naszego projektu. Przez ostatnie miesiące nasi badacze odwiedzali szkoły podstawowe, szkoły branżowe oraz technika i licea. Prowadziliśmy badania także w szkołach specjalnych. Oprócz tego zrealizowaliśmy ankietę w ramach badań ilościowych z uczniami, nauczycielami i rodzicami.
W sumie, w wyniku realizacji całych badań, udało się uzyskać ponad 14 tysięcy w pełni wypełnionych ankiet, kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów indywidualnych z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i szkolnymi psychologami, w czasie których poznawaliśmy perspektywę jednostkową na otaczającą respondentów rzeczywistość, a także prawie 100 Zogniskowanych wywiadów grupowych (FGI) z rodzicami i uczniami powyżej 13 r.ż.
Oprócz tego, przeprowadziliśmy analizę dokumentów zastanych – krajowych wytycznych urzędowych i zaleceń szkolnych na najniższym poziomie. Ponadto, udało nam się wraz z respondentami wytworzyć i zanalizować „Pamiętniki dyrektorów z czasów pandemii”.
W tej chwili rozpoczynamy analizę zebranego materiału badawczego i przygotowujemy się do czekającej nas konferencji. O szczegółach i wynikach będziemy informować wkrótce.