Zakończyliśmy etap badań pilotażowych
30.11.2020
30.11.2020
W ramach realizacji naszego projektu zakończyliśmy etap badań pilotażowych. Przez trzy miesiące zrealizowaliśmy ankiety audytoryjne z uczniami, rodzicami, nauczycielami oraz psychologami szkolnymi. W ramach jakościowej części naszych badań przeprowadzaliśmy także wywiady indywidualne oraz zogniskowane wywiady grupowe.
Pierwszy etap badań pozwolił nam na weryfikację przyjętych narzędzi badawczych. Dzięki nim główny proces badawczy będzie sprawniejszy. Liczymy przede wszystkim na to, że bardziej rzetelny.
Jako, iż badania pilotażowe mają głównie roboczy charakter i nie można na ich podstawie wyciągać daleko posuniętych wniosków co do natury całego zjawiska, nie chcielibyśmy już prezentować wyników. Jednakże na obecnym etapie można powiedzieć, że zdalna nauka i długi czas przebywania przy komputerze znacząco wpływa na dzieci młodzież. Dużym problemem jest także brak kontaktu z rówieśnikami.
Mamy nadzieję, że badania główne, które ruszają wiosną, przyniosą nam odpowiedź na podstawowe pytania badawcze, jakie stawiamy przed naszym projektem.