Magdalena Wieczorek

mgr

mgr Magdalena Wieczorek

Polonistka, wieloletni pedagog szkolny i wychowawca, nauczyciel - konsultant w ośrodku doskonalenia nauczycieli. Ukończyła studia podyplomowe z resocjalizacji, psychokorekcji zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży oraz coachingu w edukacji.

Aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym, na rzecz wychowania i profilaktyki – z doradcami metodycznymi, pedagogami i psychologami szkolnymi. Jest trenerem Programu Golden Five (Złota Piątka) i autorką projektu FALOCHRON na rzecz młodzieży województwa śląskiego. Profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci młodzieży w województwie śląskim. Współpracuje z nauczycielami w zakresie wspierania w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, wspomaga szkoły w rozwoju, prowadzi sieci współpracy i doskonalenia nauczycieli. W pracy kieruje się słowami Marii Montessori, że w życiu dziecka wytworzyć tyle dobra, aby ono wyparło zło. Jest również instruktorką Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Programu mającego na celu zwiększenie umiejętności wychowawczych rodziców oraz zmianę postaw wychowawczych rodziców/ wychowawców na takie, które by zapobiegały lub minimalizowały wystąpienie zachowań problemowych/ryzykownych dzieci młodzieży. W pracy wykorzystuje metodę Racjonalnej Terapii Zachowania, która pozwala na zwiększenie kompetencji w zakresie skutecznego kontrolowania własnych emocji i tworzenia efektywnych relacji z innymi z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest praca z przekonaniami. Ukończyła również ACT - terapię akceptacji i zaangażowania – jest to jedna z najpopularniejszych metod psychoterapii i treningu psychologicznego, należąca do tzw. trzeciej fali terapii behawioralnej.

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?