Pilotaż

Badania ilościowe:

  • Ankieta z rodzicami
  • Ankieta z uczniami
  • Ankieta z nauczycielami

Powyższe badania realizowane były na próbie celowej szkół i miały na celu weryfikację narzędzia badawczego, kontrolę jakości i struktury pytań, a także pierwszą konfrontację intuicji badawczych z rzeczywistością społeczną. Ankiety zbierane były elektronicznie. Każdy z uczestników mógł wypełnić kwestionariusz klikając w specjalny link. Ankiety mogły być wypełniane na dowolnym urządzeniu elektronicznym w dowolnej lokalizacji. Był to czas zamknięcia szkół i edukacji zdalnej.

 

Badania jakościowe:

  • Wywiady indywidualne (IDI) z uczniami rodzicami i nauczycielami
  • Zogniskowane wywiady grupowe (FGI) z uczniami rodzicami i nauczycielami

Wywiady grupowe odbywały się w przeważającej części zdalnie. Nagrywany był z nich zapis audio lub video. Każdy z uczestników takich wywiadów łączył się samodzielnie z prowadzącym wywiad i zazwyczaj ze swojego domu udzielał odpowiedzi oraz włączał się do dyskusji.

 

A także szereg analiz desk research w tym:

  • Pandemia w mediach – analiza przekazów medialnych doniesień o pandemii.
  • Problematyka doświadczania pandemii w środowisku szkoły – przegląd dostępnych badań.
  • Wybrane aspekty badań dotyczących duchowości i praktyk religijnych w czasach zarazy.
  • Próba przyjrzenia się niektórym aspektom korzystania z technologii informacyjnych w okresie izolacji. 
  • Aspekty badań ilościowych nad skutkami pandemii COVID’19.
  • Protesty koronasceptyków w Polsce w 2020 r. 
  • Stan badań naukowych nad psychospołecznymi skutkami pandemii. Stan na wrzesień 2020 r.

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?