Pilotaż
Badania ilościowe:
- Ankieta z rodzicami
- Ankieta z uczniami
- Ankieta z nauczycielami
Powyższe badania realizowane były na próbie celowej szkół i miały na celu weryfikację narzędzia badawczego, kontrolę jakości i struktury pytań, a także pierwszą konfrontację intuicji badawczych z rzeczywistością społeczną. Ankiety zbierane były elektronicznie. Każdy z uczestników mógł wypełnić kwestionariusz klikając w specjalny link. Ankiety mogły być wypełniane na dowolnym urządzeniu elektronicznym w dowolnej lokalizacji. Był to czas zamknięcia szkół i edukacji zdalnej.
Badania jakościowe:
- Wywiady indywidualne (IDI) z uczniami rodzicami i nauczycielami
- Zogniskowane wywiady grupowe (FGI) z uczniami rodzicami i nauczycielami
Wywiady grupowe odbywały się w przeważającej części zdalnie. Nagrywany był z nich zapis audio lub video. Każdy z uczestników takich wywiadów łączył się samodzielnie z prowadzącym wywiad i zazwyczaj ze swojego domu udzielał odpowiedzi oraz włączał się do dyskusji.
A także szereg analiz desk research w tym:
- Pandemia w mediach – analiza przekazów medialnych doniesień o pandemii.
- Problematyka doświadczania pandemii w środowisku szkoły – przegląd dostępnych badań.
- Wybrane aspekty badań dotyczących duchowości i praktyk religijnych w czasach zarazy.
- Próba przyjrzenia się niektórym aspektom korzystania z technologii informacyjnych w okresie izolacji.
- Aspekty badań ilościowych nad skutkami pandemii COVID’19.
- Protesty koronasceptyków w Polsce w 2020 r.
- Stan badań naukowych nad psychospołecznymi skutkami pandemii. Stan na wrzesień 2020 r.