Rozpoczynamy główny etap badań

 Nauczycielka wyjaśnia uczniowi zadanie

W najbliższych dniach członkowie naszego zespołu ruszają w teren, aby zrealizować główną część naszych badań. Przypomnijmy, że składają się na to badania ilościowe, w ramach, których do reprezentatywnej próby szkół podstawowych i średnich w Polsce zostanie wysłana nasza elektroniczna ankieta. Osobne narzędzia będą wypełniane przez uczniów, rodziców, nauczycieli i szkolnych psychologów.

Drugim elementem głównych badań będą wywiady indywidualne oraz zogniskowane wywiady grupowe realizowane z uczniami, rodzicami i nauczycielami. W rozmowach indywidualnych i grupowych poruszać będziemy tematykę edukacji zdalnej, narodowej kwarantanny i izolacji młodych ludzi. Jednym z tematów badań jest także poczucie zagrożenia zarówno dla młodzieży, jak i członków ich rodzin.

Chcemy, aby faza zasadniczych badań, która właśnie przed nami, odpowiedziała na najważniejsze pytania badawcze, jakie sobie postawiliśmy przystępując do realizacji naszego projektu. Chcielibyśmy, aby przede wszystkim pozwoliły one uporać się ze skutkami pandemii w wymiarze społecznym, zarówno krótko-, jak i długofalowymi.

Artykuły

Cykl konferencji rozpoczęty

Zakończyliśmy zasadniczą fazę badań

W ostatnich dniach zakończyliśmy zasadniczą fazę badań społecznych...

Zakończyliśmy etap badań pilotażowych

W ramach realizacji naszego projektu zakończyliśmy etap badań pilotażowych...

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Co z nami zrobiła pandemia?